İBB SPOR İSTANBUL Yüzme Havuzu Fiyatları İndirim ve Oranları

İBB SPOR AŞ Yüzme Havuzu Fiyatları İndirim ve Oranları

Havuz bilgileri 20/06/2019 ‘de güncellendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB SPOR İSTANBUL AŞ) bünyesindeki havuzlardan bay, bayan ve çocuklar ücretli ve ücretsiz olarak yararlanabilirler. Aşağıda SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzlarının Fiyat, İndirim ve Oranlarını bulabilirsiniz.

İBB SPOR İSTANBUL AŞ’a bağlı olarak Avrupa ve Anadolu yakasında hizmet vermekte olan toplam 21 Yüzme Havuzu mevcuttur. SPOR İSTANBUL Yüzme havuzlarından ücretsiz olarak yararlanabilmek için “Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi” kapsamında online.spor.istanbul adresinden Online Kayıt Formunu (Başvuru Formunu) doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.

İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzu (Kursu) Fiyatları (2019)

SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme havuzlarından hafta içi sabah 8:00-18:00 arası “Sporla Sağlıklı Nesillere Projesi” kapsamında ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Bunun dışında hafta içi 18:00-22:00, hafta sonu 08:00-22:00 saatleri arasındaki seanslardan AYLIK ÜCRET karşılığında faydalanılmaktadır.

İBB SPOR İSTANBUL – Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Kapsamında ÜCRETSİZ Yüzme Kursları

 • Ücretsiz yüzme seanslarında DEVAM zorunluluğu vardır.
 • Projeden yılda 1 kez olmak üzere 2 Ay süreyle yararlanılabilmektedir. 2 ay sonunda tekrar yararlanmak isteyenler yedeklere yazılmaktadır.
 • 2 AYLIK SÜREÇ için 15 TL Kayıt Ücreti alınır.
 • 18 YAŞ ve ÜSTÜ üyelerin İSTANBUL KART (AKBİL) kullanımı zorunludur. Kartı olmayanlar için İSTANBUL KART ÜCRETİ 6 TL‘dir.
 • Erkek ve Çocuk Seanslarında 2 Seans üst üste, toplamda 4 seans üyelik kartını okutmazsanız seans haklarınız iptal olmaktadır.
 • Bayan Seanslarında 3 Seans üst üste, toplamda 6 Seans üyelik kartını okutmazsanız seans haklarınız iptal olmaktadır.
[irp posts=”129″ name=”İBB Spor İstanbul Online Başvuru ve Kayıt”]

Seans sayıları yüzme havuzuna göre farklılık gösterebilir.

Çocuk Yüzme Kursu Fiyatları:

Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Kapsamında (2 aylık süreç için) 15 TL Üyelik Ücreti alınmaktadır.

Bay Yüzme Kursu Fiyatları:

* Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Kapsamında gündüz seanslarından (2 aylık süreç için) 15 TL Üyelik Ücreti alınmaktadır.
* Akşam Seansları için;

 • Haftada 2 Gün: 90 TL / ay

Bayan Yüzme Kursu Fiyatları:

* Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Kapsamında gündüz seanslarından (2 aylık süreç için) 15 TL Üyelik Ücreti alınmaktadır.
* Akşam Seansları için;

 • Haftada 2 Gün: 90 TL / ay

İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) bünyesindeki Yüzme Havuzlarından Yararlanmada Uygulanacak İndirim Kategori ve Oranları:

 • İBB Memur, İşçi, Sözleşmeli memur, İştirak şirket personelleri, Hizmet ihalesi ile istihdam edilen personeller, İSKİ, İETT personelleri %75 indirimli faydalanacaktır.
 • Engelliler (%40 ve daha fazla oranda), Malul Kişiler (65 yaşını doldurmuş) %50 indirimli faydalanacaklardır.
 • Şehit yakınları (1. derece) ile gaziler ve yakınları (1. derece) tesislerden ücretsiz faydalanacaktır.
 • Öğrenci, Kamu personeli, Emekliler, Sarı basın kartı sahipleri %25 indirimli faydalanacaklardır. (657 sayılı Devlet Memurları Kanunu Kapsamında Çalışanlar)
 • Aynı ailenin birden fazla yetişkin üyesi aynı dönemde tesisten yararlanıyorsa her bir üye için %10 indirimli faydalanacaklardır.
 • Birden fazla branştan yararlanan kişiler, %10 indirimli faydalanacaktır.
 • Çocuk gruplarından kardeşler faydalanıyorsa ikinci çocuk %40, üçüncü ve üzeri çocuklar ücretsiz faydalanacaklardır. (Buz pistinde ikinci çocuk %30, üçüncü ve üzeri çocuklar %35 indirimlidir.)
 • Yeşilvadi Spor Tesisine ait indirimler hakkında ayrıntılı bilgiye aşağıdaki “Önemli Notlar” başlığı altındaki 7. ve 8. maddelerden ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

 1. Tüm tesisler için her gün aqua, masa tenisi, buz sporları (buz hokeyi, figür okulu) sauna, hamam, branşları hariç 07:00 – 18:00 saatleri arasında faydalanacak kişilerden her iki ayda bir 15 TL kart yenileme bedeli tahsil edilir.(18 yaş altı kişilerden yüzme hariç hiçbir ücret alınmayacaktır.)
 2. Kişi veya Kurumlar 07:00 – 18:00 saatleri haricinde üye olmadan kullanım yapmak istedikleri takdirde (halı saha, kapalı salon vb.) ücret tarifesi üzerinde belirlenen fiyat tarifesine tabidir.
 3. Fiyat tarifesinin uygulanmasında hafta içi, hafta sonu ayrım gözetmeksizin 07:00-18:00 saatleri arasında gündüz, 18:00’den sonraki saatler gece olarak kabul edilir.
 4. Bir kategoride indirim hakkından yararlanan, ayrıca ikinci bir kategoride indirim talep edemez.
 5. Takım sporları, halı saha, kapalı salon, tenis kortu ve havuz kiralamalarında herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.
 6. Aynı aile üyeleri ve Kardeşler indirimden faydalanabilmek için ödemenin aynı anda yapılması gerekmektedir.
 7. Günlük Tek Giriş Ücreti 50,00 TL olarak sadece Yeşilvadi Spor Tesisinde uygulanacaktır.
 8. 4-18 yaş arası çocuklara %10 indirim uygulanır. (Sadece Yeşilvadi Spor Tesisinde uygulanacaktır.)
 9. Silivrikapı Buz Pistinde yer alan buz sporlarında yalnızca öğrenciler ve kardeşler indirimleri geçerli olup yetişkinler için geçerli değildir.
 10. Buz Pisti kiralama süresi 60 dakikadır.
 11. Sezon boyunca 15 saat ve üzeri olan kulüp kiralamalarında kulüp fiyatı geçerlidir.
 12. Tüm tesislerde 1 saatin altında kiralama yapılamaz. 1 saat’ten fazla olan kiralamalarda sonraki saatlerde (yarım saat dahi kullanılmış olsa) 1 saatlik bedel eklenerek kullandığı saat kadar ücretlendirme yapılacaktır.
 13. Tenis kortlarında; saatlik kort kirasının üzerine, korta giren 3. ve üzeri her bir kişi için + 10 TL ücret alınacaktır. Kontrol tesis tarafından yerinde yapılacaktır.
 14. Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksinde; Yüzme, Fitness, Step-Aerobik, Pilates ve Bosu branşlarından herhangi bir tanesini satın alan müşteri, dilerse Hamam+Sauna’ya aylık fiyattan %50 indirimle aylık kayıt yaptırabilir.
 15. Sauna ve Sauna + Hamam üyelikleri, Yüzme üyelikleri ile birlikte aynı dönemde satın alınabilir. Yalnızca satın alınan yüzme seansı günü kullanılabilir.
 16. Sauna kiralaması sauna odasının saatlik kiralama bedelidir. Tek kişi kiralayabildiği gibi grup halinde de kiralanabilir.
 17. Bazı tesislerimizde talep olmadığından yapılmayan kurslar ve benzeri faaliyetler fiyatlandırılmıştır.
 18. 07:00-18:00 saatleri arasında spor faaliyetlerinden faydalanan bir kişi aynı dönem içerisinde bir branştan faydalanabilir.
 19. Kart çıkararak üye olan bir kişi aynı dönemde sadece bir tesisten faydalanabilir.
 20. Üyelikler iki aylıktır. İkinci ayın sonunda kişi devam etmek isterse yedek listeye alınır. Yedek listede yer yok ise kişi isteği doğrultusunda müsait olan farklı branşlara da yönlendirilebilir.
 21. Üyelik Kullanımlarında haftada 2 gün kullanım olan seanslarda tüm Erkek ve Çocuk seanslarında peşpeşe 2 seans toplamda 4 seans gelmediğinde, tüm bayan seanslarında peşpeşe 3 seans toplamda 6 seans gelmediğinde seans kullanım hakları iptal edilir.
 22. Üyelik kullanımlarında haftada 3 gün kullanım olan seanslarda tüm erkek ve çocuk seanslarında peşpeşe 3 seans toplamda 5 seans, tüm bayan seanslarında peşpeşe 4 seans toplamda 6 seans gelmediğinde seans kullanım hakları iptal edilir.
[irp posts=”122″ name=”İBB SPOR İSTANBUL AŞ Yüzme Havuzu Kullanım Kuralları”] [irp posts=”2053″ name=”İBB SPOR AŞ Yüzme Havuzları Engelli ve İSEM Kayıt Nasıl Yapılır”] [irp posts=”99″ name=”İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzları ve Kursları Listesi”]

10 thoughts on “İBB SPOR AŞ Yüzme Havuzu Fiyatları İndirim ve Oranları

 1. Merhaba
  Cankurtaran eğitimi almak istiyorum. İbb tesislerinde verebilirmisiniz?
  Çok iyi olur.

  İlginize teşekkür ederim.

 2. 5 kişilik +18 yaş üstü bir grubuz. Yüzmeyi öğrenmek istiyoruz bu konuda yardımcı olur ve geri dönüş yaparsanız seviniriz. Zeytinburnu nda oturuyoruz buraya yakın mısınız ya da ulaşım nasıl sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.