Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu

Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu

İstanbul-Üsküdar Belediyesi bünyesindeki VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu ile ilgili; Çocuk, Engelli, Bay ve Bayan Yüzme Kursu ve Serbest Yüzme Fiyatları, Seanslar, Fitness ve Plates Fiyatları, Başvuru ve Kayıt, Adres, Telefon, Harita, Nerede-Nasıl Gidilir ve tesis ile ilgili daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2015 yılında Üsküdar’da yapımına başlanan Spor Sarayı, 2016 yılında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, Vakıfbank Genel Müdürü Adnan Ertam ve çok sayıda bürokratın katıldığı törenle hizmete açıldı. Üsküdar Belediyesi’nin 25 yıllığına tahsis ettiği tesis Üsküdar Belediyesi ve Vakıfbank Spor Klübü tarafından kullanılmaktadır. Üsküdar Belediyesi Vakıfbank Spor Sarayı’nda 2500 kişi kapasiteli spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu (100 kişilik tribünlü), çok amaçlı spor alanları, 2 adet SPA merkezi, jimnastik salonu, 500 araçlık otopark ve birçok sporun yapılabileceği spor alanları yer alıyor. Tesiste Fitness Salonu, Cimnastik Salonu, Plates, Spining, Step-Aerobik ve Masa Tenisi branşlarında spor yapmak mümkün.

Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu Ölçüleri:
Boy: 25 metre (Yarı Olimpik, 5 kulvarlı)
En: 12,5 metre
Derinlik: 2 metre

Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu Fiyatları ve Seansları:

Havuzda çocuk, engelli, bay ve bayanlar için ayrı gün ve saatlerde yüzme eğitimi ve sporu yapma imkanı mümkündür. Havuzlara günlük giriş bulunmamaktadır. Seanslarda Temel yüzme eğitimi veriliyor. İsteyen seans süresi içerisinde ister serbest yüzme yapabiliyor isterse de ilave bir ücret ödemeksizin temel yüzme eğitimi alabiliyor. Eğitimler grup şeklinde verilmektedir. Çocuklar için yüzme eğitimi 7 yaş ve üstü için verilmektedir.

YÜZME KURSU-SERBEST YÜZME FİYATLARI:

Öğrenci (haftada 1 gün): 55 TL / ay
Öğrenci (haftada 2 gün): 75 TL / ay
Öğrenci (haftada 3 gün): 95 TL / ay

Yetişkin (haftada 1 gün): 75 TL / ay
Yetişkin (haftada 2 gün): 110 TL / ay
Yetişkin (haftada 3 gün): 130 TL / ay

Çocuklar için yüzme eğitimi 7 yaş ve üstü için verilmektedir.

FITNESS-PLATES FİYATLARI:

Öğrenci (haftada 3 gün): 55 TL / ay (erkek-bayan ayrı)
Yetişkin (haftada 3 gün): 75 TL / ay (erkek-bayan ayrı)

YÜZME HAVUZU SEANSLARI:
Bayanlar ve Kız Çocukları: Pazartesi – Çarşamba – Cumartesi
Erkekler: Salı – Perşembe – Pazar
Seans Süresi: 55 dk

Kayıt esnasında kişi belirlenmiş günlere göre seanslardan kendine uygun olan seansı seçer ve o ay içerisinde seçtiği seans gün ve saatlerine göre havuzdan faydalanabilir.

 • Cuma günü ve tüm resmi tatiller de tesis kapalıdır.
 • Öğrenci ve Emeklilere %30 indirim uygulanmaktadır.
 • Gazi ve 1. Derece yakınlarına (anne,baba,kardeş,eş,çocuk) %50 indirim uygulanmaktadır. Faydalanmak için gazi kartları yada resmi yazının fotokopisi gerekmektedir.

Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu-Kursu için Gerekli Malzemeler:

 • Bone
 • Havlu
 • Terlik
 • Mayo
 • Gözlük

Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu Üyelik Başvuru ve Kayıt:

Havuza Kayıt için Gerekli Evraklar

 • Hepatit B kan testi ve Tam idrar tahlil sonuçları.
 • 2 adet vesikalık fotoğraf (6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır)
 • Öğrenci ise öğrenci belgesi (18 yaş üzeri için)
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Kendi Emekli ise emekli olduğuna dair belge gerekmektedir. (E-devlet üzerinden temin edebilirsiniz.)

Fitness ve Pilates Kaydı İçin Gerekli Evraklar

 • Kayıt olabilmesi için 16 yaşını doldurması gerekmektedir.
 • Öğrenci ise öğrenci belgesi (18 yaş üzeri için)
 • 2 adet vesikalık fotoğraf (6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır)
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi.
 • Kendi Emekli ise emekli olduğuna dair belge gerekmektedir. (E-devlet üzerinden temin edebilirsiniz)

Havuz Kullanım Şartları
Havuz kullanımında bone takmanız zorunludur. Kayıt esnasında istediğiniz seansta uygun kontenjan var ise üyelik bitiş tarihine kadar söylemiş olduğunuz gün ve saate bağlı kalınmalıdır. Aynı ay içerisinde gün ve seans değişimi yapılamamaktadır.

Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu İletişim:

Telefon: 0216 531 30 00 (Dahili: 1650)

Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu Nerede ve Nasıl Gidilir ? (Adres, Ulaşım, Harita)

İETT: 2, 9, 9ÜD, 9Ş, 11A, 11BE, 11C, 11D, 11E, 11EK, 11ES, 11G, 11K, 11L, 11M, 11N, 11ST, 11T, 11Y, 11Ü, 11ÜS, 12A, 12ÜS, 139, 139A, 320 No.lu otobüsler ile tesise ulaşabilirsiniz.

MARMARAY Günlük Tren Saatleri için tıklayınız…
İETT Marmaray Özel Hatları için tıklayınız…
İETT OTOBÜS seferleri ile ilgili hat numarası, güzergah ve hareket saati bilgileri için tıklayınız…
MOBİETT Nasıl Giderim için tıklayınız…
METRO İSTANBUL sefer ve saatleri için tıklayınız…

Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu Nerede (Adres, Harita)
Adres: Selamiali Mahallesi, Vakıf Sk. No:22, ÜSKÜDAR / İSTANBUL

Üsküdar Belediyesi Yüzme Havuzları


Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu
5 (100%) 3 votes

Benzer Yazılar

14 thoughts on “Üsküdar Belediyesi VakıfBank Spor Sarayı Yüzme Havuzu

 1. Ay şikayetlere hayret ediyorum kızını izleyemeyen babaya sözüm çocuk ‘ta olsa tesettürlü olan kız çocukları var bayan hocalar var beğeniriz beğenmeyiz ama erkeklerin orayi gormemeleri mantikli düş eksik diyen bayanlara sözüm üsküdarda yıllardır olmayan ayağımızın dibinde bir yer yapılmış rahatlıkla gelip kullanıyoruz bir zahmet sadece duş alınız orada kırklanmayiniz emin olun duş sırası gelir

 2. çalışanları telefonları yüze kapatır, ters de cevap verebilirler saçma sistemleri vardır, havuz yemek kokar, dolaplar kilitlenmez,duşta sıra gelmez.

  bi hata edip 3 aylık kayıt oldum. kimseye tavs,ye etmiyorum

 3. Aradım kontenjan yok diyorlar peki dedim kayıt alabilir misin yer boşaldığında gelirim , onu da yapmıyoruz diyorlar o zaman yer boşaldığında şansa göre o an kim ararsa o kayıt olacak, yani çalışanların yakınları. Saçmalığın daniskası. Arayıp şikayet edeceğim gerekli makamlara.

 4. merhaba çizelgenizde yazan bilen yetişkin , eğitim dışında havuzu o belirlenen günlerde spor kullanabileceğimiz anlamına mı geliyor ?

 5. Merhaba,
  Üsküdar’ın merkezinde böyle bir spor merkezinin açılması bizi çok mutlu etti fakat yüzme havuzunun büyük eksiklikleri var. Mağduriyet yaşamaktayız. Her bir seansa 30’dan fazla insan katılmakta, buna nazaran duş alma yeri sadece 4 tane, giyinme kabinleri ise sadece iki tane, WC’de iki tane. Bu eksikliklerin bir an önce giderilmesini diliyoruz. İyi çalışmalar.

 6. Sayın ilgili.
  Benim kızım 8 yaşında geçen hafta kayıt yaptırdık.bu hafta bi süpriz yapıp işten erken çıkayım bakayım dedim.Danışmadaki arkadaşlar şu anda kızlar yüzüyor siz erkek olarak giremezsiniz dedi.Niye dedim uygulama böyle dedi,böyle saçma iş mi olur dedim. Haklısınız ama bir şey yapamıyoruz dediler.
  Bu çağda bu kafadaki yetkililer süper .O zaman ertesi gün erkeklerin yuzmesi var yeğenim den biliyorum, annelerini sokmamayi basarabilirmisiniz.Ben kızımın nasıl yüzdugunu göremedim .

  1. Kardeşim zoruna gidiyorsa bir sürü karışık yüzme havuzları var. Kızını oraya ver rahat rahat seyredersin. Burada aynı anda Tesettürlü kadınlarda yüzüyor.

 7. Yüzme kurs günü sayımızı artırmak için istek sırasına göre listeleme olsa ve biz de günlerce bos yer bulma telaşı içinde olmasak ne güzel olur

 8. Yüzme eğitmenlerimiz Ecem ve Seda hocalarla kurslar şahane inşallah en iyi motivasyon ve süreklilikle denizler ve havuzlarda arşınlar gelsin diyorum ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir