spor.istanbul Online Başvuru ve Kayıt Sayfası

İBB Spor İstanbul Online Başvuru ve Kayıt

Havuz bilgileri 09/08/2019 ‘de güncellendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB SPOR İSTANBUL) SPOR AŞ Yüzme Havuzları Online Kayıt Ol – Üye Ol (Portal Girişi) sayfası. İBB Ücretsiz Yüzme Kursu için Spor İstanbul Online Başvuru ve Kayıt nasıl yapılır? Üyelik için Gerekli Evraklar, Doktor Raporu, Tahlil ve daha fazlası bilgilendirme sayfası.

İBB Spor İstanbul yüzme kurslarına ücretsiz üyelik-kayıt olabilmek için “Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi” kapsamında üyelik kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesinin öncelikli amacı; ev hanımları, emekliler ve öğrenciler gibi çalışma hayatı içerisinde aktif bir şekilde bulunmayan bireylere bilinçli spor yapma alışkanlığı kazandırmaktır. Bu sayede İstanbulluların fiziksel ve ruhsal sağlığını korumak, toplumda spor kültür ve bilincini oluşturarak sporu hayatın bir parçası haline getirmek ve kişilerin sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak amaçlanmıştır. Proje toplam 43 spor kompleksinde Basketbol, Yüzme, Fitness, Futbol, Pilates, Savunma Sporları, Step Aerobik, Tenis ve Voleybol branşlarında uygulanmakta olup, yüzme havuzu tesislerinden hafta içi ve hafta sonu 07.00 – 18.00 arasında yararlanılabilmektedir.

SPOR İSTANBUL YÜZME KURSLARINA İNTERNET üzerinden Online Üyelik Başvuru ve Ön Kayıt Nasıl Yapılır ?

İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ)’a bağlı Yüzme Havuzlarından “Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi” kapsamında ÜCRETSİZ olarak yararlanabilirsiniz. Bunun için öncelikle www.spor.istanbul adresine gitmeniz ve sayfanın Sağ Alt tarafında bulunan kırmızı yuvarlak içerisine alınmış olan TESİS ÜYELİĞİ | ONLINE KAYIT linkine tıklamanız gerekmektedir.

ONLINE.SPOR.ISTANBUL ÜYE ÖN KAYIT

SPOR İstanbul Yeni Üyelik Online Kayıt Sayfası
SPOR İstanbul İnternetten Online Kayıt Giriş Sayfası

Yukarıdaki linke bastığınızda “online.spor.istanbul” (İNTERNETTEN KAYIT) sayfasına yönlendirileceksiniz. SPOR İSTANBUL yeni bir değişikliğe giderek artık üyelik öncesi Cep Telefonu Aktivasyonu yapmaktadır. Karşılaşacağınız sayfanın görüntüsü aşağıdaki gibidir.

SPOR İSTANBUL | Cep Telefonu Aktivasyon Ekranı
spor.istanbul | Spor İstanbul Üye Kayıt Formu

Yukarıdaki sayfaya Cep Numaranızı Yazdıktan sonra (başında SIFIR OLMAYACAK) GÖNDER tuşuna basın. Spor İstanbul’a ilk defa kayıt yaptırıyorsanız Cep telefonunuza bir Aktivasyon Kodu gönderilecek ve ekran aşağıdaki gibi açılacaktır.

spor.istanbul | Spor İstanbul Üye Kayıt Formu

Telefonunuza gelen Aktivasyon Kodunu yukarıdaki görünen ekrandaki DOĞRULAMA KODU bölümüne girip DOĞRULA tuşuna bastıktan sonra aşağıdaki ekran açılacaktır. Daha önce kayıt yaptırmış kişilerin ekranında sadece Uyruk Bilgileri bölümü açılır.

spor.istanbul | Spor İstanbul Üye Kayıt Formu

 

Burada en Uyruk bölümü ve TC No. bölümü doldurulup “KONTROL ET” butonuna basıyoruz.

Sisteme daha önce kayıt yaptırdıysanız BU ÜYE SİSTEME KAYITLIDIR, LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ şeklinde bir yazıyla Üyelik Giriş sayfası karşınıza çıkacaktır.

Eğer buraya kadar ilk defa geldiyseniz yeni açılan ekranda üyelik bilgilerinizi (“Kişisel bilgilerinizi giriniz” ekranı) doldurup üyelik sözleşmesini kabul ettiğinize dair kutucuğu işaretleyip “KAYDET” e bastığınızda “Tebrikler, işleminiz başarıyla gerçekleşmiştir”, daha önceden üyeliğiniz sistemde mevcutsa “Üye sistemde bulunmaktadır. En yakın tesisimizden spor faaliyetlerine kaydınızı yaptırabilirsiniz” mesajını alırsınız.

Online Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra yapmanız gereken kayıt yaptırmayı düşündüğünüz tesise Başvuru Evraklarıyla giderek başlamak istediğiniz spor faaliyetine kaydınızı yaptırmak olacaktır.

SPOR İSTANBUL TESİSLERİNE BAŞVURU (KESİN KAYIT) EVRAKLARI

 1. www.spor.istanbul internet adresinden başvuru formunun doldurulması (yukarıda anlatılmıştır).
 2. Tüm tesisler için her gün aqua, masa tenisi, buz sporları (buz hokeyi, figür okulu) sauna, hamam, branşları hariç (Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru projesi kapsamında) 07:00 – 18:00 saatleri arasında faydalanacak kişilerden her iki ayda bir 15 TL kart yenileme bedeli tahsil edilir. (18 yaş altı kişilerden yüzme hariç hiçbir ücret alınmayacaktır.)
 3. Havuz için; Hepatit A (Elısa yöntemi ile) (ANTİ HAV ıgm), Tam idrar tahlili ve Sağlık raporu (EKG)] gereklidir.
 4. Diğer branşlar için sadece Sağlık raporu (EKG)] yeterlidir.

SPOR İSTANBUL TESİSLERİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 • Ücretsiz yüzme seanslarında DEVAM zorunluluğu vardır.
 • Üye, Tesislerimizde İstanbul Kart uygulamasına geçildiği takdirde kart ücreti, kayıp kart ücreti ve kaçak kullanımlarda İETT’ nin öngördüğü kurallarının kendisini bakımından bağlayıcı olduğunu kabul ve beyan eder.
 • Üyelik kullanımlarında haftada 2 gün kullanım olan seanslarda tüm Erkek ve Çocuk seanslarında art arda 2 seans toplamda 4 seans gelmediğinde, tüm kadın seanslarında art arda 3 seans toplamda 6 seans gelmediğinde seans kullanım hakları iptal edilir.
 • Üyelik kullanımlarında haftada 3 gün kullanım olan seanslarda tüm erkek ve çocuk seanslarında art arda 3 seans toplamda 5 seans, tüm kadın seanslarında art arda 4 seans toplamda 6 seans gelmediğinde seans kullanım hakları iptal edilir.
 • Üyelik Kartlarının kayıp veya çalınması durumunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ ne bildirilmesi zorunludur.
 • Kaçak kart kullanımlarında tüm sorumluluk kart sahibine aittir.
 • Tesis kullanımı esnasında diğer üyelere sözlü veya fiili olarak rahatsızlık verenlerin kullanım haklarının tesis tarafından iptal edileceği üye tarafından kabul ve beyan edilir.
 • Üyelerin tesis kullanımı esnasında 3. kişilere veya tesise, şirket tüzel kişiliğine verecekleri maddi ve manevi zararlar, bu eylemleri nedeniyle doğmuş ve doğacak maddi ve manevi zararlardan sorumlu olduklarını, sorumluluklarına aykırı tutumları halinde kullanım haklarının sona erdirileceğini kabul ve beyan ederler. Tesis kullanıcıları spor yaparken meydana gelebilecek; yaralanma, sakatlanma, vefat gibi risklerden haberdar olduklarını olası risklerin gerçekleşmesi halinde kendileri veya vekil/murislerinin, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, tesis çalışanları, tesis yönetimi veya şirket tüzel kişiliği hakkında hukuki veya cezai sorumluluğu yoluna gitmeyeceklerini kabul ve beyan ederler.
 • Spor alanları, duş alanları ile soyunma odalarında sizlere ayrılan dolaplar dışına ayakkabı,çanta vb. herhangi bir eşya bırakılmamalı ve mekanlar temiz kullanılmalıdır.
 • Spor yapan kişilerin tesis içinde düzenlenen spor etkinliklerine katılmadan önce doktor kontrolünden geçmeleri tavsiye edilir. Doktor kontrolünden sonra spor yapmasında sakınca görülen kişilerin spor etkinliğine katılmadan önce durumlarını spor eğitmenlerine bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde tüm yükümlülük sporcu dadır.
 • Tesisler ilan edilen saatler içinde kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılabilir, bunun dışında tesisler kullanıma kapalıdır.
 • Spor yapılan alanlarda uygun spor ayakkabı giyilmesi zorunludur. Zeminde siyah iz bırakan ayakkabı, bot, sandalet, terlik vb. spor alanlarında kullanılamaz.
 • 13 yaş ve üstü yaş grupların yüzme seanslarında şinorkel ve palet kullanılamaz.
 • 4733 sayılı yasa uyarınca tesislerimizde alkollü içecek satışı yapılmamakta olup, tesis iç ve dış mekanlarında alkollü içki tüketilemez.
 • 4207 sayılı yasa uyarınca spor faaliyeti yapılan kapalı ve açık alanlarda( spor salonu, tenis kortu, halı saha vb.) sigara içilemez. Aksi takdirde doğacak her türlü para cezası tarafınızdan tahsil edilecektir.
 • Spor eğitmeninden izin alınmadan tesislerdeki spor alet ve ekipmanlarının yerleri değiştirilmemeli, izin alınan hallerde ise yerleri değiştirilen spor alet ve ekipmanları eski yerlerine tekrar konulmalıdır.
 • Üyelerimiz seans esnasında kullanmış oldukları dolapları, seans bittikten sonra boşaltıp açık olarak bırakmalıdırlar.
 • Tesislerin kullanımı esnasında oluşabilecek mal kaybı, çalıntı ve unutulan eşyadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumlu tutulamaz.
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi, seans saatlerinde değişiklik ve yeni düzenleme yapma hakkına sahiptir.
 • Aylık üyeliklerde üye, ilk 14 gün içinde ve hizmet faturasını ilgili tesis rezervasyonuna teslim etmek kaydıyla, üyeliği iptal edebilir. Bu durumda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nin fesih anına kadar verdiği hizmetler nedeniyle doğmuş hak ve alacakları mahsup edilmek ve üyelik ücretinin %20’si cezai şart olarak kesilmek suretiyle kalanı, 30(otuz) gün içinde (müşterinin ödeme şekline göre) iade edilir. Nakit ödeme yapan müşterilerin ücret iadelerinin yapılabilmesi için, TC Kimlik no, ad – soyad, telefon ve banka iban no (hesap sahibi adı ile beraber) bilgilerinin verilmesi gerekmektedir.
 • Müşteri, üyeliğini tabloda belirtilen şartlarda dondurma/erteleme hakkına sahiptir.(12. Madde’nin sonucuna göre şekillenmelidir)

NOT: Gerekli tahlil ve doktor onayını tesislerin bünyesinde hizmet veren sağlık birimlerinde 09:00-21:00 saatleri arasında 30 TL karşılığında yaptırabilirsiniz.

SPOR İSTANBUL ÜYELİK YAŞ SINIRLAMASI

 • Yetişkin üye programına 13 yaşın altındaki çocuklar üye olamamakta ve 16 yaşın altındaki çocuklar fitness salonunu kullanamamaktadırlar.
 • Çocuk grup yüzme eğitim programına 4 ve 13 yaş aralığındaki çocuklar üye olabilir.

(Bu madde SPOR A.Ş.’nin tesislerine göre farklılık gösterebilir).

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Spor yaparken açlık ve tokluk sınırı iyi belirlenmelidir. Spor ne çok aç, ne de çok tok olarak yapılmamalıdır.
 • Açık yara veya kanayan yara ile spor yapılmamalıdır.
 • Spor yaparken herhangi bir rahatsızlığın doğmaması için katı gıdalar en az 3 saat önceden alınmalıdır.
 • Yapılan spor branşına göre, spor malzemeleri mutlaka yanınızda bulunmalıdır.(Şort, tişört, dışarıda kullanılmayan spor ayakkabısı, spor çorabı, havlu, terlik, şampuan; yüzme branşına özgü bone, gözlük vb…)
  Yüzme kıyafetlerinin uygun malzemeden üretil
 • iş olması gerekmektedir (Pamuklu, yünlü, kot ve suya rengini veren kumaştan olmamalıdır)
 • Egzersiz esnasında daha önceden belirlenmiş olan spor kurallarına ve antrenörün verdiği egzersiz programına kesinlikle uyulmalıdır. Aksi takdirde tansiyon, halsizlik, denge kaybı, kas yırtılması vb. gibi sağlık sorunları ile karşılaşılabilir.

İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) ile ilgili Bağlantılar:
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzu Fiyatları İndirim ve Oranları
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzları Listesi
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzları Engelli ve İSEM Kayıt Nasıl Yapılır
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzu Kullanım Kuralları

53 thoughts on “İBB Spor İstanbul Online Başvuru ve Kayıt

 1. Merhaba,
  İstanbul Maltepe Girne Mah. yüzme havuzuna hafta içi akşam kullanım için kayıt yaptırmak istedim ancak kurs dışı kayıt almadıklarını bildirdiler. Ben iyi derecede yüzme biliyorum, kursa ihtiyacım yok ve sadece yüzmek için havuzu kullanmak istiyorum. Bu tip talepleri geri çevirdiğiniz zaman tesisden halk olarak faydalanamıyoruz. Bu konuyla ilgili bir çalışmanız var mı?

 2. Merhaba online başvuru için tüm bilgileri verdikten sonra üzgünüz gerçekleşememiştir diye mesaj çıktı.Ne oldu şimdi tüm bilgilerimiz alındı.Cevabınızı bekliyoruz.

 3. Fatih yüzme havuzuna kayıt yaptırmaya çalışıyorum ama ne zaman gitsem yedeklere yazılıyorum. Neden hiç sıra gelmiyor?

 4. Ben yabancıyım. Kaldığım yere yakın bir havuz var. O havuzda yüzmek istiyorum. Diğer ülke vatandaşları üye olabiliyor mu?

 5. merhaba, yetişkin serbest yüzme için Bahçelievler Yüzme Havuzuna gitmek istiyorum. 2019 için güncel bir program çizelgesi ve fiyat tablosu varsa öğrenebilir miyim?

 6. kayıt sonrası tesise ödeme yapılacakmı. oğlumun yüzme dersi almasını istiyorum. yardım edermisiniz.

 7. nasıl kayıt yaptırıyoruz ınternnetten yapın başvuruyu dıyorsunuz ınternet uzerınden yapılabılcek bı yer yok aktıvasyon kodu dedıgınız alandan hıcbır gırıs yapılamıyor gıdenler nasıl ve nerden kayıt yaptırmıslar acaba gercekten merak konusu bızzat başvuru yapalım dedık ınternnetten yapın dedınız ınternetten yapalım dıe uğraşıoz ondan da oluru yok nasıl bir sistemsizliktir bu boyle

 8. Merhaba hayirli isler.kucuk kardesimi ucretsiz kayit ettirmek istiyorum.maltepedeyiz.ilgilenirseniz ve bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler…

 9. merhaba…
  cep telefonuma gelen aktıvasyon kodunu yazıyorum gonder tuşuna bastığımda sonra hata mı oluşuyor ”üye sistemde bulunmamaktadır” dıye yazı cıkıyor….
  yardımcı olurmusunuz rica etsem…
  tşkkler..

 10. Merhaba,çalıştığım için 19:00′ dan sonra gelebilirim. Fıtness için.Yukarıda ki yazıda bir şey dikkatimi çekti de; 18:00′ dan sonrası gece olarak mı sayılıyor fıtness için de ? yani ücretlendirme de bir farklılılk oluyor mu? Teşekkürler,iyi çalışmalar.

 11. Merhaba ben Online Kayıt yaptım
  Ve üye sistemde bulunmaktadır.
  En yakın tesise giderek kayıt yaptırabilirsiniz diye bir yazı geldi
  Acaba sıra bekleyecekmiyim

 12. online kayıt için bilgileri giriyorum aktivasyon şifresini , kimlik ve ev adresi bilgisini giriyorum daha sonra bana verdiği “mesaj böyle bir kayıt yoktur” zaten kaydım olmadığı için yeni kayıt yapmaya çalışıyorum . açıkcası sistem çalışmıyor. yardımcı olur musunuz

 13. ONLİNE KAYIT İÇİN BAŞVURU FORMUNU DOLDURAMIYORUM CEP TELEFONU AKTİVASYON SAYFASI ÇALIŞMIYOR.KONTENJAN YETERSİZ

 14. merhabalar bu ücretsiz yüzme nerelerde var? spor komplesklerinde var mı? yardımcı olur msnz? kayıt yaptırdık spor aş a.

 15. online üyelik yaptırdıktan sonra ne yapmam gerekiyor? tesise gidip 15 tl üyelik ücretini vermem mi lazım yoksa direkt bana mesaj filan mı gelicek ücretsiz kayıt olduğuma dair.

 16. hizmet güzel kabul ediyoruz ama personelleri telefonla zorlamı konuşturuyorlar, konuşurken dar açıklama ve kapat şu telefonu dercesine konuşuyorlar, belediyemizi bu şekilde kötü entegre ediyorlar, bu göz ardı edilmez bir durumdur, belediyemizin bu konuyu dikkate alacağı ümidi ile kalay gelsin…

  1. hak veriyorum dar açıdan bakarak dar konuşma hı hı der gibi konuşma yapıolar cımbızla konuşyuyolar yada kalsksınlar o eyrden başkaları otursun iş yapmak isteyen çok

  2. ben de katılıyorum söylediklerinize. işşiz bi çok insan varken bu gibi kişileri zorla konuşturmak hiç hoş değil. Bunlara performans sistemi uygulayıp iletişimi kötü olanın maaşını düşüreceksin !

 17. 5 yasinda engelli çocuğum var yüzmeye yazdırmak istiyorum alıyor musunuz birde bez kullanması sorun olur mu

 18. Fiyat gayet mantıklı ama ücret hiç olmasa daha iyi olurdu. Online kayıt ta başarılı. Tebrikler SPOR AŞ.

 19. Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi sayesinde spor yapabiliyoruz. Tşk.ler. Yalnız özellikle Hidayet Türkoğlu spor kompleksine telefonla ulaşmakta çok zorluk çekiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.