İBB SPOR AŞ Yüzme Havuzları Engelli ve İSEM Kayıt Nasıl Yapılır

İBB SPOR AŞ Yüzme Havuzları Engelli ve İSEM Kayıt Nasıl Yapılır

Havuz bilgileri 28/05/2018 ‘de güncellendi

İstanbul’da yaşayan Engelli Vatandaşların İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB SPOR İSTANBUL) SPOR AŞ bünyesindeki havuzlardan yararlanabilmesi için gerekli şartlar nelerdir? İSEM Nedir? Engelli ve İSEM kaydı nasıl yapılır? İSEM İletişim Bilgileri, Başvuru Evrakları ve Fiyatlar hakkındaki bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Engelli vatandaşların İBB SPOR İSTANBUL yüzme havuzlarından yararlanabilmesi için engel oranının en az 40% olması gerekmektedir. Engelli vatandaşlar ister indirimli isterse de ücretsiz şekilde İSEM vasıtasıyla havuzlardan faydalanabilme şansına sahiptir. Aşağıda bu şartları bulabilirsiniz.

  • İBB tesislerinde engel oranı % 40 ve üzeri olan vatandaşlarımıza fiyat tarifesi üzerinden %50 indirim uygulanmaktadır.
  • Bunun yanında SPOR İSTANBUL ile, sağlık ve sosyal hizmetler daire başkanlığı özürlüler müdürlüğü arasında yapılan protokol gereğince, engelli vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir hizmeti olarak İSEM kapsamında tesislerden ÜCRETSİZ olarak faydalanabilmektedirler.
  • Bu uygulamadan yararlanabilmek için İSEM ile irtibata geçerek adınıza düzenlenecek bir raporla tesislere başvuruda bulunabilirsiniz.

İSEM Nedir?

İSEM, 18 Ocak 2013 tarih ve 230 sayılı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ile engelli vatandaşlar ve ailelerine hizmet vermek amacıyla kurulmuş olan Engelliler Müdürlüğünün adıdır.

İSEM İletişim Bilgileri:
Adres: Karabaş Mektebi Sk. No:24, 34425 Tophane – Beyoğlu / İstanbul
Telefon: 0212 449 96 23 / 0212 449 96 60
Fax : 0212 252 11 04

Sporla Rehabilitasyon Hizmetleri

Tıbbi rehabilitasyon etiği çerçevesinde engellilerin fiziksel kapasitelerini geliştirerek günlük yaşam aktivitelerinde maksimum bağımsızlığa ulaşmalarını sağlamak, eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle de toplum rehabilitasyonuna katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülür. Bu amaç doğrultusunda; fizik tedaviye ihtiyacı olan engellilerin değerlendirmesi yapılır, ev egzersiz programı hazırlanır, kurum içi ve dışı yönlendirmeler yapılır, danışmanlık ve eğitim hizmetleri verilir.

Hidroterapi: Suyun sağladığı avantajlardan faydalanılarak ortopedik veya zihinsel engellilere su içinde egzersiz yaptırılarak kişilerin bedensel ve zihinsel gelişimlerine destek olunur. Ayrıca Müdürlükte bulunan Sporla Rehabilitasyon Birimi tarafından değerlendirilmesi yapılan ortopedik ve zihinsel engellilerin çeşitli İ.B.B. spor salonlarına yönlendirilmesi yapılmaktadır. Bu havuzlarda Yüzme Antrenörlerince ücretsiz yüzme dersleri verilmekte, hidroterapi ve Watsu terapisi yapılmaktadır.

Havuzlardan indirimli yararlanmak ve diğer konularda bilgi almak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) ile ilgili Bağlantılar:
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzu Fiyatları İndirim ve Oranları
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzları Listesi
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzu Kullanım Kuralları
SPOR İSTANBUL Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Online Başvuru ve Kayıt

7 thoughts on “İBB SPOR AŞ Yüzme Havuzları Engelli ve İSEM Kayıt Nasıl Yapılır

  1. Benim kızım %93 engelli. Üsküdar da oturuyorum. Skolyoz ve kamburluğu var.üsküdarda birçok yüzme havuzu var fakat engelli asansörü yok hiçbirinde.bulgurlu engelsiz yaşam merkezinde asansör var fakat havuzu termal,Benim kızımın epilepsisi olduğu için kabul edilmedi.üsküdardaki yüzme havuzlarından birine havuz asansörü konulmasını rica ediyorum

  2. Merhaba benim 100 .98 engelli kardeşime havuz terapisi almak istiyorum bana bu konuda yardımcı olur musunuz saygılar Turgay ozdemir

    1. kayıt yaptıramıyorum
      bunun bir kolaylıgı yokmu ben ve çocuklarım için şifre alamıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şifre işi iş zorlaştırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.