İstanbul SPOR AŞ Yüzme Havuzu Kullanım Kuralları

İBB SPOR İSTANBUL AŞ Yüzme Havuzu Kullanım Kuralları

Havuz bilgileri 01/01/2018 ‘de güncellendi

İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret AŞ (“SPOR İSTANBUL – SPOR AŞ”)’nin bünyesinde hizmet veren Yüzme Havuzları için hazırlanan Genel Kurallar, Üyelik Yaş Sınırları ve Havuz Kullanım Kurallarını maddeler halinde yazımızın devamında bulabilirsiniz.

SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzları Tesis Kullanım Kuralları:

Spor Hizmetlerinden Yararlanma Genel Kuralları

 1. Kurallar tüm üyelerimizin rahatı için; Uluslararası uygulamalar ve genel hijyen kuralları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.
 2. Spor sağlıklı yaşamın gereği olsa da her birey için uygun olmayabilir. Bu nedenle spor yapabilmeniz için doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Spor A.Ş. sportif faaliyetten dolayı yaşanacak sağlık problemlerinden sorumlu tutulamaz.
 3. Kalp ve karaciğer yetersizliği, sara, dolaşım sistemi problemi, emes, kronik astım ve bronşit gibi risk faktörleri bulunan kişilerin egzersiz yapmaları sakıncalı olup bu kişiler üye olamazlar.

Genel kurallar

 1. Spor A.Ş. serbest seanslar dâhil olmak üzere tüm programlarında bay ve bayan üyelere ayrı gün ve saatlerde hizmet verir. Yetişkin üye programına 13 yaş altı çocuk kabul edilmez.
 2. Rezervasyon görevlilerimiz, gerektiğinde üyenin kimliğini ibraz etmesini talep etmeye yetkilidirler. Bu durumda kişi kimliğini ibraz etmediği taktirde tesisi kullanamaz.
 3. Tesisimizde, paket programa ait seanslarda, bitiş saatine 15 dakika kala temizlik işlemlerine başlanmaktadır.
  Üyelerimizin program bitiş saatinde, tesisin tüm birimlerini terk etmeleri gerekmektedir.
 4. Spor A.Ş. yönetimi tesis içi tadilata gerek gördüğünde, tadilat için kapalı olunacak sürenin duyurusunu tesis girişindeki panoda yazılı olarak üyelerine önceden yapar. Tadilat için kapalı olunan süre üyelik süresine eklenir.
 5. Spor A.Ş. sunduğu spor hizmetlerinin saat, seans, kural ve ücret tarifesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 6. Üyeler tesisimizdeki spor alanlarından yararlanmak için, faydalandıkları bölümün kurallarına uygun kıyafetleri kullanmak zorundadır.
 7. Tesise evcil hayvan, dışarıdan yiyecek-içecek, spor ya da oyun amaçlı malzeme getirilemez.
 8. Özel dersler üyelik kapsamı dışında olup ayrı ücrete tabidir. Özel ders için rezervasyon yaptırılması ve ücretin önceden ödenmiş olması gerekmektedir. Özel ders uygulaması Spor A.Ş. tarafından belirlenen saatlerde yapılacak olup, gerektiğinde yürürlükten kaldırılabilir.
 9. Üyelerin yanlarında değerli eşya getirmemeleri önerilir, fakat zorunlu hallerde rezervasyondaki emanet dolaplarından faydalanılabilir, rezervasyona teslim edilmeyen e!yalardan Spor A.Ş. sorumlu tutulamaz.
 10. Tesiste ve tüm seans saatleri içinde izinsiz, çekim yapılamaz.
 11. Tesise ruhsatlı dahi olsa silahla girilemez.
 12. Tesiste; alkol, sigara vb. maddeleri kullanmak yasaktır, sağlık açısından tesisi kullanım öncesinde de alkol alınmamalıdır.
 13. Tesisin genel hijyen ve temizliğini korumak için Spor A.Ş.’nin sunduğu hijyenik çözümlere (galoş v.s) uyulması zorunludur.
 14. Üyelerimizin; yakını, seyirci, hizmetçi, yardımcı v.s adı altında yanlarında getirecekleri ikinci şahıslar spor alanlarına alınamaz.
 15. Üyenin ya da yanında getirdiği misafirin tesisin herhangi bir yerine zarar vermesi halinde, tutulacak zapta göre zarar üyeden tazmin edilir.
 16. Spor A.Ş. yönetimi üyenin tesis içinde uğrayacağı fiziksel veya maddi zararlardan sorumlu değildir.
 17. Üyeler Spor A.Ş. hakkında her türlü öneri ve eleştirilerini, e-posta, çağrı merkezi ile ya da dilek istek kutusuna yazarak bildirebilirler.
 18. Spor A.Ş. günün şartlarına göre gerekli gördüğünde, üyelik kurallarını değiştirme, kaldırma ya da yeni kurallar ekleme hakkına sahiptir.
 19. Üye kartı olmadan seansa giriş yapılamaz.
 20. Üye, yararlandığı spor branşına göre gerekli spor malzemelerini (şort, mayo, tişört, spor ayakkabısı, spor çorabı, yüzme branşına özgü bone, gözlük, havlu, terlik, vb) yanında bulundurmakla yükümlüdür.
 21. Branşa özgü ekipman ve malzemelerin tesis personelinden istenmesi zorunludur.
 22. Üye, spor eğitmeninden izin almadan spor alet ve ekipmanlarının yerini değiştiremez, izin alarak yerini değiştirdiği spor alet ve ekipmanlarını seans sonunda yerine koymakla yükümlüdür.
 23. Kullanıcılar görevli kişilerin uyarılarına uymak zorundadır. Bu uyarılara ve kurallara uymayanlardan tesisi terk etmesi istenecektir, aksi davranışta bulunanların üyelikleri iptal edilecektir.
 24. Kullanıcıların, tesis içerisinde ve çevresinde kullandıkları malzemelerde meydana getirecekleri hasardan kendileri sorumludur ve meydana gelecek maddi zararı karşılamakla yükümlüdür.
 25. Herhangi bir sağlık sorunu olanların bir doktora danışmaları tavsiye edilir. Spor yaparken sorun yaratabilecek bir sağlık problemi olanların kayıt aşamasında ve seansa girmeden önce görevli eğitmenlere durumlarını bildirmeleri gerekmektedir.

SPOR İSTANBUL Üyelik Yaş Sınırlamaları

 • Yetişkin üye programına 13 yaşın altındaki çocuklar üye olamazlar.
 • 16 yaşın altındaki üyeler fitness salonu, sauna ve hamam odasına giremezler.
 • Çocuk grup: Yüzme, jimnastik ve buz pateni eğitim programına 4 ve 13 yaş aralığındaki çocuklar üye olabilir, bu programlar tesislerimize göre farklılık gösterebilir.
  Rezervasyon: Tüm özel ders kayıt işlemleri rezervasyondan yapılır. Kayıt iptalleri en az 24 saat önceden rezervasyona bildirilmelidir.Bildirilmeden gelinmeyen ders işlenmiş olarak kabul edilir ve üye hesabından ders sayısı düşülür. Rezervasyon saatinin üzerinden 20 dakika geçmesine rağmen, üye ilgili birime gelmemiş ise ders saati boş kabul edilir.

Yüzme Havuzu Kullanım Kuralları

 • Açık yarası, bandajı, kesiği ve cilt hastalığı bulunanlar havuzu kullanamazlar.
 • Havuz kullanımı öncesi (sauna sonrası) duş alınması ve girişteki dezenfektanlı suya ayakların batırılması hijyen açısından zorunludur.
 • Havuza girmeden önce varsa ağzınızdaki sakızı çıkarmanız sağlığınız açısından önemlidir.
 • Kullanıcılar havuza girmeden önce bütün takılarını çıkarmalıdır.
 • Havuz çevresine sadece yüzme amaçlı malzemelerinizi getiriniz. Terliksiz, günlük giysiler, ayakkabı, çanta, torba ve benzeri eşyalar ile havuz alanına girmeyiniz.
 • Kullanıcılar mayo, şort vb. giymek zorundadır. Yüzme amaçlı üretilmiş kıyafetler dışındaki ürünlerle havuza girilmez.
 • Havuza dışarıdan deniz ve havuz malzemelerinin (deniz topu, deniz yatağı, can simidi, kolluk, palet, maske, şnorkel, simit vs) havuza sokulması yasaktır. Yüz maskesi ve palet sadece havuz yönetimi tarafından izin verilmiş özel sualtı çalışmalarında kullanılabilir.
 • Havuza girerken bone takmak zorunludur. Gözlük kullanımı kişilerin tercihine bırakılmıştır.
 • Kullanıcılar mayo ile seyirci tribününe çıkamazlar. Tribünde bulunanlar havuz çevresine inemezler.
 • Dışarıda kullanılan ayakkabılarla havuz çevresine girilmesi yasaktır.
  Yüzme bilmeyenlerin havuzu, eğitmenlerimizin bilgisi dışında kullanması yasaktır.
 • Birey ve gruplar, programda kendilerine ayrılan seans ve kulvarı kullanmalıdırlar. Antrenman kulvarlarını yüzme bilen ve düzenli olarak gidiş dönüş yapan (antrenman yapan kişiler) kullanabilir. Bu kulvarlarda yüzerken sağdan gidiş ve sağdan dönüş yapılması gereklidir.
 • Üyeler, etrafında rahatsızlığa ve tehlikeli durumlara sebebiyet verecek tüm davranışlardan (Cam eşya bulundurmak, oyun amaçlı havuza atlamak, su sıçratmak, gürültü yapmak vb.) kaçınmak zorundadır.
 • Çocukların etrafa verebilecekleri rahatsızlıktan velileri sorumludur. Havuz görevlisi gerekli gördüğü durumlarda çocukları havuzdan çıkarmaya yetkilidir.
 • Yetişkin grup yüzme eğitimlerine katılım;
  1. Sadece üyeler katılabilir. Üye misafirleri ya da günü birlik tesis kullanıcıları katılamaz.
  2. Yetişkin yüzme eğitimlerine en az 13 yaş ve üstü çocuklar katılabilir.
  3. Eğitim saatinin belirlenmesi SPOR İSTANBUL A.Ş. yetkisinde olup, SPOR İSTANBUL A.Ş. bu eğitim saatlerini değiştirme veya iptal etme hakkına sahiptir.
 • Yetişkin yüzme eğitimlerine en az 13 yaş ve üstü çocuklar katılabilir.
  Eğitim saatinin belirlenmesi SPOR İSTANBUL A.Ş. yetkisinde olup, SPOR İSTANBUL A.Ş. bu eğitim saatlerini değiştirme veya iptal etme hakkına sahiptir.
 • Dışarıda kullanılan ayakkabılarla havuz çevresine girilmesi yasaktır.
  Kulvarın üzerine oturmayınız, bastırmayınız. Orta kulvarlar hızlı yüzenlere ayrılmıştır. Bu kulvarların ortasında durmak yasaktır.
 • Havuz yönetiminden özel izin alınmış çalışmalar dışında, havuz dibinden nefes tutarak yüzmeyiniz.

İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) ile ilgili Bağlantılar:
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzu Fiyatları İndirim ve Oranları
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzları Listesi
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzları Engelli ve İSEM Kayıt Nasıl Yapılır
SPOR İSTANBUL Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Online Başvuru ve Kayıt

5 thoughts on “İBB SPOR İSTANBUL AŞ Yüzme Havuzu Kullanım Kuralları

 1. Ben Hamza yerlikaya spor kompleksi yuzmeye devam ediyorum yuzme hocalari ilgisiz sert davranis sergiliyor seans boyunca cep telefonlari ellerinden eksik olmuyor hitap uslup tarzlari hos degil sanirim denetleme sikayetletde dikkate alinmiyor ilgililere

 2. Yüzme öğrenmek için ücretsiz 2 aylık yüzme ye katılırsak ne kadar sürede sıra gelir tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.