Ankara Eryaman TOHM Olimpik Yüzme Havuzu

Ankara Eryaman TOHM Olimpik Yüzme Havuzu

Havuz bilgileri 25/02/2019 ‘de güncellendi

Ankara TOHM Eryaman Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi Olimpik Yüzme Havuzu; İletişim Bilgileri (Telefon, Fax, E-posta), Adres, Nerede-Nasıl Gidilir, Harita ve tesis ile ilgili daha birçok bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’nin (TOHM) ve Avrupa’nın en büyük sporcu yetiştirme merkezlerinden birisi olan ve  Ankara’da, geleceğin olimpiyat şampiyonlarına destek vermek amacıyla inşa edilen TOHM Eryaman Hazırlık Merkezi, milli takım sporcuları ve antrenörlerine hizmet vermesi amacıyla 2016 yılında açıldı.

Eryaman 1. etapta, Ayaş yoluna yakın bir konumda bulunan ve 80 dönüm arazi üzerine kurulan Olimpiyat Hazırlık Merkezinde 200 yataklı otel, 90 kişilik yemekhane, ferdi sporlara ait spor salonu, 10 kulvarlı, 401 koltuk kapasiteli tribüne sahip olimpik yüzme havuzu, IAAF standartlarına uygun atletizm sahası, paralimpik ile olimpik standartlara uygun atış poligonları, 2 adet eğitim salonu, kafeterya, konferans salonu, VIP dinlenme salonu, 2 adet sauna oyun salonu (bilardo, internet), ferdi sporlar spor salonu (güreş, judo, eskrim, boks, halter, boks, tekvando), havalı silahlar atış poligonu (olimpik ve paralimpik), kondisyon salonu, 50 metre 10 yollu ile 25 metre 5 yollu ateşli silahlar atış poligonu, 4 kulvarlı 80 metre uzunluğunda kapalı atletizm alanı, uzun atlama kum havuzu, kondisyon salonu, parke zeminli spor salonu ve 1470 metre uzunluğunda sentetik yüzeyli yürüyüş parkuru bulunuyor.

Olimpiyat ve paralimpik oyunlarına hazırlanan sporcuların sağlığı için her  türlü detayın düşünüldüğü kompleks içinde yer alan ‘Sporcu Eğitim Sağlık Araştırma Merkezi’nde (SESAM),  geleceğin olimpiyat şampiyonlarının sağlık tetkikleri ve taramaları gerçekleştiriliyor.

Bu dev tesisteki Yüzme Havuzu halka kapalıdır. Türkiye Milli Olimpiyat Hazırlık Merkezi sadece sporculara hizmet vermektedir.

Eryaman TOHM Olimpik Yüzme Havuzu Ölçüleri:
Boy: 50 metre (10 kulvarlı)
En: 25 metre
Derinlik: –

Eryaman TOHM Yüzme Havuzu İletişim: Telefon, Faks, Email:

Telefon: 0312 281 42 0

Eryaman TOHM Yüzme Havuzu Nerede ve Nasıl Gidilir ? (Adres, Ulaşım, Harita)

Ulaşım:
Otobüs: 540, 540-2, 540-4, 540-6, 545, 552, 553, 559, 575 no.lu Otobüsler ile tesise ulaşabilirsiniz.

ŞEHİRİÇİ ULAŞIM (EGO – ANKARAY -METRO) BİLGİ SİSTEMİ
EGO – OTOBÜS NEREDE
EGO (OTOBÜS, METRO ve BANLİYO) HAREKET SAATLERİ

Adres: Göksu Mahallesi, Şehit Mehmet Çavuş Cad. No:5, (Eryaman 1.Etap yolu üzerinde) Etimesgut /ANKARA
Harita:

One thought on “Ankara Eryaman TOHM Olimpik Yüzme Havuzu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.