İBB SPOR İSTANBUL Yüzme Akademi Kayıtları

İBB SPOR İSTANBUL Yüzme Akademi Kayıtları

Havuz bilgileri 30/06/2019 ‘de güncellendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki “SPOR İSTANBUL” her yıl binlerce çocuk, genç ve yetişkine ücretli ücretsiz yüzme eğitimleri vermektedir. Yüzme Akademi Projesi kapsamında yetenekli çocuklara bir üst seviye eğitim verilmektedir. Aşağıda Kontenjan, Kayıt ve diğer bilgileri bulabilirsiniz.

SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Akademisi Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme havuzu bulunan 15 spor tesisinde 6-12 yaş aralığındaki çocukların erken yaşta sporla ve yüzmeyle tanışmaları amacıyla hayata geçirilen Projenin adıdır.

Yüzme Akademisi Projesi 25 metrelik havuzlarda kontenjan 50 sporcu adayı, 50 metrelik havuzlarımızda 100 kişi olarak belirlenmiştir.

Projeye SPOR İSTANBUL Yüzme Eğitimi seanslarına devam eden çocuklar kayıt yaptırabileceği gibi üye olmayan dışarıdan başvurularda kabul edilecektir. Bu nedenle belirlenmiş olan kontenjan sayısının %50’si dışarıdan başvurular için ayrılmıştır.

SPOR İSTANBUL Yüzme Akademisine Kayıtlar Nasıl Yapılır?

  • SPOR İSTANBUL Yüzme akademisi projesine kayıtlar; yüzme programı bulunan tesislerde Spor-İstanbul kayıt sisteminde oluşturulan “YÜZME AKADEMİ” bölümüne, rezervasyon personeli tarafından yapılmaktadır.
  • Yüzme Akademi Yüzme Havuzu tesisleri Spor İstanbul tarafından belirlenmektedir. Her Yüzme Havuzu kendi kayıt listesini tutmaktadır.
  • Tesise gelip Yüzme Akademi için kayıt yaptırmak isteyen veliye yüzücü adayının Sporİstanbul tarafından belirlenen yüzme kriter testine girmesi gerektiği anlatılacaktır.
  • Projeye başvuru yapan yüzücü adayı için rezervasyon tarafından ön kayıt oluşturulacaktır ve formdaki veli muvafakatname veli tarafından imzalanacaktır. Yüzme kriter testi uygulanmamış yüzücü adayının kaydı KESİNLİKLE YAPILMAYACAKTIR.
  • Bu seansa ön kayıt yaptırmış olan yüzücü adayına yüzme koordinatörleri tarafından yüzme kriter testi (suda kalma, fiziksel özellikler vb.) uygulanacaktır.

Kriterleri geçen yüzücü adayının Yüzme Akademi Projesine asıl kaydı YÜZME AKADEMİ SEANSINA yapılacaktır. Testi geçemeyen çocukların kaydı kesinlikle alınmayacaktır. İsterlerse diğer seanslara yönlendirileceklerdir.

[irp posts=”99″ name=”İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzları ve Kursları Listesi”] [irp posts=”129″ name=”İBB Spor İstanbul Online Başvuru ve Kayıt”] [irp posts=”73″ name=”İBB SPOR AŞ Yüzme Havuzu Fiyatları İndirim ve Oranları”]

One thought on “İBB SPOR İSTANBUL Yüzme Akademi Kayıtları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.