Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Online Başvuru ve Kayıt

Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Online Başvuru ve Kayıt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB SPOR İSTANBUL) SPOR AŞ bünyesindeki havuzlardan “Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi” kapsamında ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Ücretsiz yüzme kursu Online Başvuru ve Kayıt nasıl yapılır, gerekli doktor raporu, tahlil ve evraklar ve üyelik ücreti hakkındaki bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesinin öncelikli amacı ev hanımları, emekliler ve öğrenciler gibi çalışma hayatı içerisinde aktif bir şekilde bulunmayan bireylere bilinçli spor yapma alışkanlığı kazandırmaktır. Bu sayede İstanbulluların fiziksel ve ruhsal sağlığını korumak, toplumda spor kültür ve bilincini oluşturarak sporu hayatın bir parçası haline getirmek ve kişilerin sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak amaçlanmıştır. Proje toplam 41 spor kompleksinde Basketbol, Yüzme, Fitness, Futbol, Pilates, Savunma Sporları, Step Aerobik, Tenis ve Voleybol branşlarında uygulanmakta olup, yüzme havuzu tesislerinden hafta içi ve hafta sonu 08.00 – 18.00 arasında yararlanılabilmektedir.

Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi kapsamında Yüzme Kurslarına İnternet üzerinden Online Başvuru ve Kayıt Nasıl Yapılır ?

İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ)’a bağlı Yüzme Havuzlarından “Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi” kapsamında ÜCRETSİZ olarak yararlanabilirsiniz. Bunun için öncelikle www.spor.istanbul adresine gitmeniz ve sayfanın Sağ Alt tarafında bulunan kırmızı yuvarlak içerisine alınmış olan TESİS ÜYELİĞİ | ONLINE KAYIT linkine tıklamanız gerekmektedir.

SPOR İstanbul İnternetten Online Kayıt Giriş Sayfası
SPOR İstanbul İnternetten Online Kayıt Giriş Sayfası

Bu linke bastığınızda “online.spor.istanbul” (İNTERNETTEN KAYIT) sayfasına yönlendirileceksiniz. SPOR İSTANBUL AŞ yeni bir değişikliğe giderek artık üyelik öncesi Cep Telefonu Aktivasyonu yapmakta. Karşılaşacağınız sayfanın görüntüsü aşağıdadır.

İstanbul SPOR AŞ Cep Telefonu Aktivasyonu sayfası
SPOR İSTANBUL AŞ | Cep Telefonu Aktivasyonu sayfası

Yukarıdaki sayfaya Cep Numaranızı Yazdıktan sonra (başında SIFIR OLMAYACAK) KOD GÖNDER tuşuna basın. Spor İstanbul’a ilk defa kayıt yaptırıyorsanız Cep telefonunuza bir Aktivasyon Kodu gönderilecek. Telefonunuza gelen Aktivasyon Kodunu, AKTİVASYON KODU bölümüne girip KONTROL ET tuşuna bastıktan sonra aşağıdaki ekran açılacak. Daha önce kayıt yaptırmış kişilerin ekranında sadece Uyruk Bilgileri bölümü açılır.

Burada en altta uyruk bölümü ve TC No. bölümü doldurulup “KONTROL ET” butonuna basıyoruz.

Sisteme daha önce kayıt yaptırdıysanız BU ÜYE SİSTEME KAYITLIDIR, LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ şeklinde bir yazıyla Üyelik Giriş sayfası karşınıza çıkacaktır.

Eğer buraya kadar ilk defa geldiyseniz yeni açılan ekranda üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik sözleşmesini kabul ettiğinize dair kutucuğu işaretleyip “KAYDET” e bastığınızda “Tebrikler, işleminiz başarıyla gerçekleşmiştir”, daha önceden üyeliğiniz sistemde mevcutsa “Üye sistemde bulunmaktadır. En yakın tesisimizden spor faaliyetlerine kaydınızı yaptırabilirsiniz” mesajını alırsınız. Bu noktadan sonra yapmanız gereken, kayıt yaptırmayı düşündüğünüz tesise Başvuru Evraklarıyla giderek başlamak istediğiniz spor faaliyetine kaydınızı yaptırmaktır.

SPOR İSTANBUL Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi BAŞVURU (KESİN KAYIT) EVRAKLARI

 1. www.spor.istanbul internet adresinden başvuru formunun doldurulması (yukarıda anlatılmıştır).
 2. Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru projesi kapsamında alınan üyelik bedeli 2 AYLIK SÜREÇ için 15 TL Kayıt Ücreti alınır. (18 yaş altı kişilerden yüzme hariç hiçbir ücret alınmayacaktır.)
 3. 18 YAŞ ve ÜSTÜ üyelerin İSTANBUL KART (AKBİL) kullanımı zorunludur. Kartı olmayanlar için İSTANBUL KART ÜCRETİ 6 TL‘dir.
 4. Bütün branşlar için SAĞLIK RAPORU (Spor yapmasında bir sakınca yoktur) alınması.
 5. YÜZME branşı için ilave olarak “Hepatit A Testi” (4-12 yaş arası çocuklarda aşı kartında “Hepatit A” aşıları varsa AŞI KARTI Fotokopisi kabul edilmektedir).
 6. YÜZME branşı için Tam İdrar Tahlili
 7. Tahliller 6 AY süreyle geçerlidir.
 8. Sadece 1 indirim kategorisinden yararlanılmaktadır. İndirimden faydalanmak isteyenlerin belge ibrazı zorunludur.
 9. Yüzme Dışındaki Branşlar (Pilates, Step&Aerobik, Karate, Taekwondo, Cimnastik) için sadece Saplık Raporu yeterlidir.
 10. Kontenjan durumunu öğrenmek ve kesin kayıt işleminizi yaptırmak için rezervasyon personeline başvurmanız gerekmektedir.

Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 • Ücretsiz yüzme seanslarında DEVAM zorunluluğu vardır.
 • Projeden yılda 1 kez olmak üzere 2 Ay süreyle yararlanılabilmektedir. 2 ay sonunda tekrar yararlanmak isteyenler yedeklere yazılmaktadır.
 • Erkek ve Çocuk Seanslarında 2 Seans üst üste, toplamda 4 seans üyelik kartını okutmazsanız seans haklarınız iptal olmaktadır.
 • Bayan Seanslarında 3 Seans üst üste, toplamda 6 Seans üyelik kartını okutmazsanız seans haklarınız iptal olmaktadır.

NOT: Gerekli tahlil ve doktor onayını tesislerin bünyesinde hizmet veren sağlık birimlerinde 09:00-21:00 saatleri arasında 30 TL karşılığında yaptırabilirsiniz.

İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) ile ilgili Bağlantılar:
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzu Fiyatları İndirim ve Oranları
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzları Listesi
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzları Engelli ve İSEM Kayıt Nasıl Yapılır
İBB SPOR İSTANBUL (SPOR AŞ) Yüzme Havuzu Kullanım Kuralları


Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Online Başvuru ve Kayıt
4.8 (95%) 4 votes

Benzer Yazılar

37 thoughts on “Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Online Başvuru ve Kayıt

 1. nasıl kayıt yaptırıyoruz ınternnetten yapın başvuruyu dıyorsunuz ınternet uzerınden yapılabılcek bı yer yok aktıvasyon kodu dedıgınız alandan hıcbır gırıs yapılamıyor gıdenler nasıl ve nerden kayıt yaptırmıslar acaba gercekten merak konusu bızzat başvuru yapalım dedık ınternnetten yapın dedınız ınternetten yapalım dıe uğraşıoz ondan da oluru yok nasıl bir sistemsizliktir bu boyle

 2. Merhaba hayirli isler.kucuk kardesimi ucretsiz kayit ettirmek istiyorum.maltepedeyiz.ilgilenirseniz ve bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler…

 3. merhaba…
  cep telefonuma gelen aktıvasyon kodunu yazıyorum gonder tuşuna bastığımda sonra hata mı oluşuyor ”üye sistemde bulunmamaktadır” dıye yazı cıkıyor….
  yardımcı olurmusunuz rica etsem…
  tşkkler..

 4. Merhaba,çalıştığım için 19:00′ dan sonra gelebilirim. Fıtness için.Yukarıda ki yazıda bir şey dikkatimi çekti de; 18:00′ dan sonrası gece olarak mı sayılıyor fıtness için de ? yani ücretlendirme de bir farklılılk oluyor mu? Teşekkürler,iyi çalışmalar.

 5. Merhaba ben Online Kayıt yaptım
  Ve üye sistemde bulunmaktadır.
  En yakın tesise giderek kayıt yaptırabilirsiniz diye bir yazı geldi
  Acaba sıra bekleyecekmiyim

 6. online kayıt için bilgileri giriyorum aktivasyon şifresini , kimlik ve ev adresi bilgisini giriyorum daha sonra bana verdiği “mesaj böyle bir kayıt yoktur” zaten kaydım olmadığı için yeni kayıt yapmaya çalışıyorum . açıkcası sistem çalışmıyor. yardımcı olur musunuz

 7. ONLİNE KAYIT İÇİN BAŞVURU FORMUNU DOLDURAMIYORUM CEP TELEFONU AKTİVASYON SAYFASI ÇALIŞMIYOR.KONTENJAN YETERSİZ

 8. merhabalar bu ücretsiz yüzme nerelerde var? spor komplesklerinde var mı? yardımcı olur msnz? kayıt yaptırdık spor aş a.

 9. online üyelik yaptırdıktan sonra ne yapmam gerekiyor? tesise gidip 15 tl üyelik ücretini vermem mi lazım yoksa direkt bana mesaj filan mı gelicek ücretsiz kayıt olduğuma dair.

 10. hizmet güzel kabul ediyoruz ama personelleri telefonla zorlamı konuşturuyorlar, konuşurken dar açıklama ve kapat şu telefonu dercesine konuşuyorlar, belediyemizi bu şekilde kötü entegre ediyorlar, bu göz ardı edilmez bir durumdur, belediyemizin bu konuyu dikkate alacağı ümidi ile kalay gelsin…

  1. hak veriyorum dar açıdan bakarak dar konuşma hı hı der gibi konuşma yapıolar cımbızla konuşyuyolar yada kalsksınlar o eyrden başkaları otursun iş yapmak isteyen çok

  2. ben de katılıyorum söylediklerinize. işşiz bi çok insan varken bu gibi kişileri zorla konuşturmak hiç hoş değil. Bunlara performans sistemi uygulayıp iletişimi kötü olanın maaşını düşüreceksin !

 11. 5 yasinda engelli çocuğum var yüzmeye yazdırmak istiyorum alıyor musunuz birde bez kullanması sorun olur mu

 12. Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi sayesinde spor yapabiliyoruz. Tşk.ler. Yalnız özellikle Hidayet Türkoğlu spor kompleksine telefonla ulaşmakta çok zorluk çekiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir