Kınalıada Su Sporları Kulübü Yüzme Havuzu

Son Güncelleme:

İstanbul-Kınalıada‘da bulunan Kınalıada Su Sporları Kulübü Yüzme Havuzu ile ilgili; Üyelik ve Havuz Giriş Ücretleri, Üyelik Şartları, Adres, İletişim (Telefon, Fax, E-Mail), Harita, Nerede-Nasıl Gidilir, Branşlar ve tesis ile ilgili daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kınalıada Su Sporları Kulübü, 1968 yılında kurulmuştur. Adalar ilçesinde su sporları dalında Burgazada’dan (ASSK) sonra kurulan ikinci kulüptür. Tesiste; 1 Açık Olimpik Yüzme Havuzu, Yat Limanı, Çocuk Yüzme Havuzları, Güneşlenme ve Denize Girme Alanları, Çocuk Alanları, Restoran, Büfe, Bistro, Sauna ve Gece Kulübü bulunmaktadır. Su Sporu müsabakalarının gerçekleştiği havuzda yüzme dersleri de verilmektedir. Kınalıada Su Sporları Kulübü’nün imkanlarından sadece ücretli üyeler yararlanabilmektedir.

Kınalıada Su Sporları Kulübü Açık Olimpik Yüzme Havuzu Ölçüleri:
Boy: 50 metre (8 kulvarlı)
En: 25 metre
Derinlik: 1,7~2,5 metre

Havuz Çalışma Saatleri: 07:00 – 22:00

Önemli Not: Havuz hijyeninin sağlanabilmesi amacıyla havuz kenarında yemek yenmesi, masa ve sandalye konması yasaktır. Ayrıca 3 yaşından küçüklerin olimpik havuzda yüzmeleri güvenlik nedeniyle yasaktır.

YAZ OKULU: Kınalıada yüzme havuzunda yapılan yaz okulu, yaz aylarında Kınalıada da ikaamet eden ada sakinlerine yöneliktir.

ÇOCUK HAVUZLARI VE ÇOCUK OYUN ALANLARI:

Kulüp tesisleri içerisinde farklı boy ve derinliklerde üç adet çocuk oyun havuzu bulunmaktadır. Havuzların en küçüğü 6 ay – 3 yaş, orta boy olanı 3 – 5 yaş ve en büyük olanı ise 5 -8 yaş çocuklarının kullanımına uygun olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu havuzlara 8 yaşından büyük olanların girmeleri yasaktır.

Orta ve büyük boy çocuk havuzlarında ayrıca yüzmeyi henüz öğrenmemiş yaz okulu öğrencilerine de ders verilmekte, suyun üzerinde kalabildikleri ve kulaç atabildikleri noktadan itibaren çocukların derslerine olimpik havuzumuzda devam edilmektedir.

Çocuk havuzlarının yan tarafında ise bir oyun alanı bulunmaktadır. Antialerjik halıyla kaplı olan bu gölgelik alanda yine 8 yaşına kadar olan çocuklar çeşitli park oyuncaklarında oyun oynayabilme ve bir gözetmen eşliğinde resim yapabilme ve kutu oyuncakları ile oynayabilme olanağına sahiptirler. Bu alana ayakkabısız girilebilmektedir.

Çocuk havuzlarının orta kısmında bulunan güneşlenme alanında üyeler çocuklarını gözlerken, aynı zamanda güneşlenme olanağı da bulabilmektedirler.

Kınalıada Su Sporları Kulübü Yüzme Üyelik ve Havuz Fiyatları:

Tesisten sadece Üyeler yararlanabilmektedir.

MİSAFİR GÜNLÜK HAVUZ KULLANIM ÜCRETLERİ:

Üye Misafirleri havuzdan üye ile birlikte gelmek koşuluyla ücret karşılığı günübirlik yararlanabilmektedir.

Havuz Giriş Ücreti (Misafir): 150 TL

ÜYELİK ŞARTLARI ve FİYATLARI:

Üyelik Giriş Ücreti: 11.000 $’dır.

Yeni Üyelik sonrası üyeliğin devamı için Yıllık aidatlar ödenmektedir.

Kınalıada Su Sporları Kulübü Yüzme Havuzu İletişim; Telefon, Faks, Email:

Telefon: 0216 381 64 03
Fax: 0216 381 64 04
E-posta: kssk1968@gmail.com

Kınalıada Su Sporları Kulübü Yüzme Havuzu Nerede ve Nasıl Gidilir ? (Adres, Ulaşım, Harita)

İDO Adalar Hattı; Kalkış-Varış Tarifeleri için Tıklayınız…
Şehir Hatları – ADALAR HATTI; Kalkış-Varış Tarifeleri için Tıklayınız…

Kınalıada Su Sporları Kulübü Nerede (Adres, Harita)
Adres: Alsancak Cad. No:12, KINALIADA – ADALAR / İSTANBUL

İstanbul Adalar Yüzme Havuzları


Kınalıada Su Sporları Kulübü Yüzme Havuzu
5 (100%) 3 votes

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir