Bağcılar Belediyesi Demirkapı Semt Yüzme Havuzu

Bağcılar Belediyesi Demirkapı Semt Yüzme Havuzu

Havuz bilgileri 05/01/2019 ‘de güncellendi

İstanbul Bağcılar Belediyesi bünyesindeki Demirkapı Semt Yüzme Havuzu ile ilgili; Çocuk, Bay, Bayan Yüzme Kursu ve Serbest Yüzme Üyelik Fiyatları, Seanslar, Başvuru ve Kayıt, Telefon, Adres, Harita, Nerede-Nasıl Gidilir ve tesis ile ilgili daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bağcılar Belediyesi tarafından her semte bir Butik Yüzme Havuzu kazandırmak amacıyla 2015 yılında inşa edilmiştir. İlk, orta ve lise öğrencileriyle yetişkinleri yüzme sporuyla buluşturmak amacıyla “Öğrencilerimiz beden eğitimi derslerini havuzlarda yapsın” sloganıyla hizmete açılmıştır. Toplam 4.100 m² alana sahip tesis bahçesinde oyun parkı, yürüyüş parkuru, kamelyaları ve açık alan spor aletleriyle Bağcılar halkına hizmet vermektedir.

Demirkapı Semt Yüzme Havuzu Ölçüleri:
Boy: 20 metre (5 kulvarlı)
En: 7,5 metre
Derinlik: 1,5 metre

Bağcılar Belediyesi Demirkapı Semt Yüzme Havuzu Fiyatları ve Seansları:

Çalışma Saatleri: 09:00 – 23:00

SERBEST YÜZME AYLIK ÜYELİK FİYATLARI ve SEANSLAR:

HAFTA İÇİ: 09:00 – 16:00
Yetişkin: 65 TL / ay  (8 Seans)
Öğrenci: 45 TL / ay  (8 Seans)

HAFTA İÇİ: 17:00 – 23:00
Yetişkin: 80 TL / ay  (8 Seans)

HAFTA İÇİ: 09:00 – 23:00
Öğrenci: 60 TL / ay  (8 Seans)

YÜZME KURSU AYLIK ÜYELİK FİYATLARI ve SEANSLAR:

HAFTA İÇİ: 09:00 – 16:00
Yetişkin: 100 TL / ay  (8 Seans)
Öğrenci: 65 TL / ay  (8 Seans)

HAFTA İÇİ: 17:00 – 23:00
Yetişkin: 120 TL / ay  (8 Seans)

HAFTA İÇİ: 09:00 – 23:00
Öğrenci: 80 TL / ay  (8 Seans)

Not: Üye ve kursiyerlere verilen hizmetler 2 ay ile sınırlı olup sırada bekleyen kişi olmadığı takdirde birer ay uzatma şeklinde süre uzatımı yapılabilir.

BAYAN-ERKEK HAFTALIK HAVUZ SEANSLARI

Serbest seanslar ve yüzme kursları dâhil olmak üzere tüm programlarda bay ve bayan üyelere ayrı gün ve saatlerde hizmet verilir.

Bağcılar Belediyesi Semt Yüzme Havuzları Haftalık Seans Programı
Bağcılar Belediyesi Semt Yüzme Havuzları Haftalık Seans Programı

Demirkapı Semt Yüzme Havuzu-Kursu için Gerekli Malzemeler:

 • Bone (zorunlu)
 • Havlu
 • Terlik
 • Şort – Mayo
 • Gözlük

Bağcılar Belediyesi Demirkapı Semt Yüzme Havuzu Üyelik Başvuru ve Kayıt:

Yüzme Üyelik ve Kurs kayıtları için aşağıdaki Başvuru Formunu istenilen bilgiler ve onayları yapılmış şekilde doldurup tesise teslim etmeniz gerekmektedir. Kayıt yaptırdığınız üyelik şeklinin ücreti ödedikten sonra üyeliğiniz başlar.

Bağcılar Belediyesi Demirkapı Semt Yüzme Havuzu Üyelik Başvuru Formu

BAĞCILAR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU VE TESİSLERİ GENEL KURALLAR

 1. Kurallar tüm üyelerimizin rahatı için; uluslararası uygulamalar ve genel hijyen kuralları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.
 2. Spor sağlıklı yaşamın gereği olsa da her birey için uygun olmayabilir. Bu nedenle spor yapabilmeniz için doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Bağcılar Belediyesi sportif faaliyetten dolayı yaşanacak sağlık problemlerinden sorumlu tutulamaz.
 3. Kalp ve karaciğer yetersizliği, sara, dolaşım sistemi problemi, MS, kronik astım ve bronşit gibi risk faktörleri bulunan kişilerin spor yapmaları sakıncalı olup bu kişiler üye olamazlar.
 4. 18 Yaşından küçükler için veli onayı gerekmektedir.
 5. Tesislerimizde; serbest seanslar ve yüzme kursları dâhil olmak üzere tüm programlarda bay ve bayan üyelere ayrı gün ve saatlerde hizmet verilir.
 6. Tesislerimizde seyirci tribünü bulunmamaktadır. Üyelerimizin; yakını, seyirci, hizmetçi, yardımcı v.s adı altında yanlarında getirecekleri ikinci şahıslar spor alanlarına alınamaz.
 7. Rezervasyon görevlilerimiz, gerektiğinde üyenin kimliğini veya öğrenci belgesini ibraz etmesini talep etmeye yetkilidirler. Bu durumda kişi istenilen belgeyi ibraz etmediği takdirde tesisi kullanamaz.
 8. Üyelerimizin program bitiş saatinde havuzu terk etmeleri gerekmektedir.
 9. Bağcılar Belediyesi yönetimi tesis içi tadilata gerek gördüğünde, tadilat için kapalı olunacak sürenin duyurusunu önceden yapar. Tadilat için kapalı olunan süre veya elektrik kesintisi, havuz suyu değiştirme gibi mücbir sebeplerle havuzun kapalı olduğu seanslar üyelik süresine eklenir.
 10. Bağcılar Belediyesi; sunduğu spor hizmetlerinin ve üyelik şartlarının süresini belirleme, saat, seans, kural ve ücret tarifesinde değişiklik yapma ve yeni kural ekleme hakkına sahiptir.
 11. Tesislerimizdeki abone ve kursiyerlere verilen hizmetler 2 ay ile sınırlı olup sırada bekleyen kişi olmadığı takdirde birer ay uzatma şeklinde süre uzatımı yapılabilir.
 12. Bir aylık abonelik (4 hafta, 8 seans) süresi ücret yatırılınca başlar ve en geç 5 hafta içinde sona erer. İlave süre uzatımı yapılmamakta veya ücret yatırıldıktan sonra abonelikten/kurstan vazgeçme hallerinde ücret iadesi yapılmamaktadır.
 13. Üyeler tesislerimizdeki spor alanlarından yararlanmak için, faydalandıkları bölümün kurallarına uygun kıyafetleri kullanmak ve hijyen kurallarına (galoş giyme vs) uymak zorundadır.
 14. Tesislerimize evcil hayvan, yiyecek-içecek, spor ya da oyun amaçlı malzeme, ruhsatlı dahi olsa silah getirilemez.
 15. Üyelerin yanlarında değerli eşya getirmemeleri önerilir, fakat zorunlu hallerde resepsiyondaki emanet dolaplarından faydalanılabilir, resepsiyona teslim edilmeyen eşyalardan kurum sorumlu tutulamaz.
 16. Tesiste ve tüm seans saatleri içinde izinsiz, fotoğraf ve video çekimi yapılamaz.
 17. Üyenin ya da yanında getirdiği misafirin tesisin herhangi bir yerine zarar vermesi halinde, tutulacak zapta göre zarar üyeden tazmin edilir.
 18. Kurum yönetimi üyenin tesis içinde uğrayacağı fiziksel veya maddi zararlardan sorumlu değildir.
 19. Kullanıcılar görevli kişilerin uyarılarına uymak zorundadır. Bu uyanlara ve kurallara uymayanlardan tesisi terk etmesi istenecektir, aksi davranışta bulunanların üyelikleri iptal edilecek ve ücret iadesi yapılmayacaktır.
 20. Üye; şort, mayo, bone, gözlük, havlu, terlik gibi spor malzemelerini yanında bulundurmakla yükümlüdür.

HAVUZ KULLANIM KURALLARI

 1. Soyunma odası girişinde terlik giyilmesi, havuzda kullanılmayacak tüm eşyaların dolaplara konulması ve kilitlenmesi, çıkışta da duşların fazla meşgul edilmemesi ve eşya unutulmaması gerekmektedir. Unutulan eşyalardan kurumumuz sorumlu değildir.
 2. Açık yarası, bandajı, kesiği ve cilt hastalığı bulunanlar havuzu kullanamazlar.
 3. Havuz kullanımı öncesi duş alınması ve girişteki dezenfektanlı suya ayakların batırılması hijyen açısından zorunludur.
 4. Havuz çevresine sadece yüzme amaçlı malzemelerinizi getiriniz. Terliksiz, günlük giysiler, ayakkabı, çanta, torba ve benzeri eşyalar ile havuz alanına girmeyiniz.
 5. Havuza girerken bone takmak zorunludur. Gözlük kullanımı kişilerin tercihine bırakılmıştır.
 6. Dışarıda kullanılan ayakkabılarla havuz çevresine girilmesi yasaktır.
 7. Yüzme bilmeyenlerin havuzu, eğitmenlerimizin bilgisi dışında kullanması yasaktır.
 8. Üyeler; oyun amaçlı havuza atlamak, su sıçratmak, gürültü yapmak, kulvarlar arasında gezinmek, kulvar ipleri üzerine oturmak, tükürmek ve burun temizlemek gibi etrafında rahatsızlığa ve tehlikeli durumlara sebebiyet verecek tüm davranışlardan kaçınmak zorundadır.
 9. Hastalık, sakatlık, cenaze gibi durumlarda belge getirilmesi şartıyla erteleme yapılabilir.
 10. Kayıt işlemleri ve diğer uygulamalarla ilgili bildirimler ön kayıt sırasında kullanıcıların verdiği cep telefonuna SMS ile yapılacak olup ek bilgilendirme veya telefonla arama yapılmayacaktır.
 11. Sağlık problemlerinden dolayı yüzmesi gereken kişilere doktor raporu ile başvurmaları halinde öncelik verilmektedir.
  Yukarıda yazılı olan kuralları okudum ve bu kurallara uyacağımı taahhüt ediyorum. Aksi takdirde hiçbir kişi veya kuruluşu sorumlu
  tutmayacağımı beyan ederim.

Bağcılar Belediyesi Demirkapı Semt Yüzme Havuzu İletişim:

Telefon: 0212 446 97 63

Bağcılar Belediyesi Demirkapı Semt Yüzme Havuzu Nerede ve Nasıl Gidilir ? (Adres, Ulaşım, Harita)

İETT OTOBÜS seferleri ile ilgili hat numarası, güzergah ve hareket saati bilgileri için tıklayınız…
MOBİETT Nasıl Giderim için tıklayınız…
METRO İSTANBUL sefer ve saatleri için tıklayınız…

Bağcılar Belediyesi Demirkapı Semt Yüzme Havuzu Nerede (Adres, Harita)
Adres: Demirkapı Mahallesi, Şht. Hakan Taşan Sokağı No:3, BAĞCILAR / İSTANBUL

Bağcılar Belediyesi Yüzme Havuzları

3 thoughts on “Bağcılar Belediyesi Demirkapı Semt Yüzme Havuzu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.