Pamukkale-Natural-Park-Yüzme-Havuzları

Pamukkale Natural Park Kocaçukur Yüzme Havuzları

Havuz bilgileri 07/10/2019 ‘de güncellendi

Denizli Pamukkale Natural Park Kocaçukur Yüzme Havuzları, Çamur Havuzları Giriş Ücreti, Kano ücreti, İletişim Bilgileri (Telefon, Fax, E-posta), Adres, Nerede-Nasıl Gidilir (Ulaşım), Harita ve tesis ile ilgili daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pamukkale Natural Park, Pamukkale Kocaçukur mevkinde bir dünya mucizesi olan Travertenlerin hemen girişinde, içerisinde eşsiz beyaz güzelliğinin altında yapay bir göl, 2 adet yüzme havuzu ve 1 adet çocuk havuzu, çamur havuzu, çiçekler ve ördeklerle iç içe kesinlikle gezilip görülmesi gereken bir yer. Tesis 2018 yılına kadar özel bir işletme tarafından işletiliyordu. 2018 yılında Pamukkale Belediyesi, halka ve turistlere daha uygun fiyatlarla hizmet vermek, devlet eliyle havuzları ve çevresini daha temiz hale getirebilmek adına tesisi 6 yıllığına kiraladı. Ardından Haktaş adlı bir firmaya işletmesi verilmiş. Natural Park şuanda Haktaş tarafından işletiliyor.

Tesise gelenler gündüzleri yüzme ve çamur havuzlarında, geceleri ise canlı müzik eşliğinde doğal ortamın tadını çıkarabiliyor. Natural Parktaki yüzme havuzlarında daha ziyade çocuklara hitap eden ve aquapark havası yaratan küçük kaydıraklar da mevcut. Böylece havuzların daha eğlenceli bir hale gelmesi sağlanmış. Daha fazla güzellik ve heyecan arayışı içerisindeki ziyaretçiler isterlerse gölette bulunan 4 kişilik Kano şeklindeki Deniz Bisikletleriyle gölette tur da atma imkanına sahip.

Havuzlarda kullanılan sular tamamen Pamukkale’nin şifalı suları. Özel arıtma sistemleri ile arıtılan sular 810 m², 538 m² ve 130 m² büyüklüğündeki Sağlıklı Havuzlara veriliyor. Natural Park Yüzme Havuzlarında ayrıca şifalı çamurlardan da faydalanmak mümkün. Özel yapılan çamur banyosuna yerli ve yabancı turistlerin ilgisi oldukça fazla. Yalnız belirtelim havuzlar sadece yaz aylarında kullanılabiliyor. Diğer aylarda sadece hava müsaitse kanolar kullanılabiliyor.

Pamukkale Natural Park KocaÇukur Yüzme Havuzları Fiyatları:

Natural Park Havuzları Giriş Ücreti: 25 TL (2019 fiyatı)
Deniz Bisikleti: 7 TL / 15 dk (kişi başı)

Pamukkale Natural Park Kocaçukur Yüzme Havuzları İletişim:

Telefon: 0534 275 01 75 (Haktaş)
Fax: –
E-mail: info@pamukkalenaturalpark.com.tr

Pamukkale Natural Park Kocaçukur Yüzme Havuzları Nerede ve Nasıl Gidilir ? (Adres, Ulaşım, Harita)

Denizli garajdan her 20 dk da bir kalkan Karahayıt-Pamukkale minibüsleriyle 15 dk da tesise varabilirsiniz.
Denizli Otobüs Güzergahları için Tıklayınız…

Pamukkale Natural Park Kocaçukur Yüzme Havuzları Nerede (Adres, Harita)
Adres: Pamukkale Örenyeri (Traverten Girişi) Kocaçukur Alanı, Pamukkale / Denizli

One thought on “Pamukkale Natural Park Kocaçukur Yüzme Havuzları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.