Bursa Çekirge Havuzlu Park Yüzme Havuzu

Havuz bilgileri 24/07/2019 ‘de güncellendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çekirge’de ki Havuzlupark Yüzme Havuzu (yetişkin, çocuk, engelli); Günlük Giriş Ücreti, Üyelik ve Yüzme Kursu Fiyatları, Erkek ve Bayan Günleri (Seanslar), Derinliği, İletişim Bilgileri (Telefon, Fax, E-posta), Başvuru-Kayıt, Adres, Nerede-Nasıl Gidilir, Harita ve tesis ile ilgili daha birçok bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Geçmişi Cumhuriyetimizin ilk yıllarına kadar uzanan Havuzlupark, Bursa’nın simgeleşmiş kişilerinden Muhiddin Baha Pars tarafından 1935 yılında yaptırılmıştır. Muhiddin Baha Pars, Armutlu (Çekirge) Meydanı’ndan aşağı Acemler’e inen yolun doğusundaki şahsi arazisinde düzenleme yaptırarak 1940 yılında Havuzlupark adıyla halkın kullanımına açmıştır.

Havuzlupark ilk yapıldığında burada küçük bir yüzme havuzu varken sonradan bu havuz büyütülmüştür. Ayrıca sandal gezileri için gölet tarzında bir başka havuz daha bulunmaktaydı. Zamanında Bursa’nın değil, ülkenin tek tesisi durumundaydı. Havuzlupark’ta çok sayıda ağaç bulunuyordu ve halk tarafından mesire yeri olarak ta kullanılırdı. Halk tarafından yoğun ilgi gören parkta akşamları çay bahçesinin sahnesinde ünlü sanatçılar program yapardı. 1940’lı yıllarda siyaset savaşlarına kurban olmuş ve bir süre kapalı kalmıştır. Havuzlupark, 1998’den beri Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir.

Günümüzde Havuzlupark’ta bir olimpik ölçülerde büyük, bir küçük çocuk havuzu ve bir de derin atlama havuzu bulunmaktadır. Tesiste ulusal yüzme yarışmaları, animasyonlar ve müzik eşliğinde çeşitli gösteriler düzenlenmekte, böylece park yaşamını sürdürmeye devam etmektedir.

Havuz temizliğine büyük önem verilen tesis, sahip olduğu europool havuz otomasyon sistemi ve hijyenik havuzu ile her yıl düzenli olarak yapılan hijyen denetimleri sonucunda “Temiz Havuz Sertifikası” almaktadır.

YÜZME HAVUZU BAKIM ve ONARIM ÇALIŞMALARI NEDENİYLE KAPALIDIR. HİZMETE AÇILDIĞINDA KURSLAR, FİYAT, SEANSLAR vb GEREKLİ BİLGİLERİ BURADA BULABİLECEKSİNİZ.

Havuzlu Park Yüzme Havuzu Ölçüleri:
Boy: –
En: –
Derinlik: –

Bursa Büyükşehir Belediyesi Havuzlu Park Yüzme Havuzu İletişim; Telefon, Faks, Email:

Telefon: 0224 235 16 95
Telefon: 0224 235 16 96
E-Posta: havuzlupark.st@bursabbspor.com

Havuzlu Park Yüzme Havuzu Nerede ve Nasıl Gidilir ? (Adres, Ulaşım, Harita)

Ulaşım:
BURULAŞ TOPLU ULAŞIM (Otobüs, Bursaray, Budo, Teleferik) Nasıl Giderim Ekranı
BURULAŞ ULAŞIM (Nasıl Giderim, Otobüsüm, Nerede, Akılı Durak) Ekranı
OTOBÜS HAT GÜZERGAH SORGU EKRANI (Hat Numarası, Güzergah bilgileri, Saatler)
BURSARAY TREN HAREKET SAATLERİ
BURTRAM Tramvay Hareket Saatleri

Adres: Kükürtlü Maha. 1. Kadife Sk. No:1, Çekirge – Osmangazi / BURSA
Harita:

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZLARI LİSTESİ >>>

2 thoughts on “Bursa Çekirge Havuzlu Park Yüzme Havuzu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.